Jól oldottam meg ezeket? (10-es anyag-trigonometria)


[link]


[link]


[link]


2013. ápr. 10. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Az első linknél az 5-öst elrontottad,mert ott a tg alfa miatt a szöggel szemközti/a szög melletti oldalt kell kiszámolni,azaz az 55/28-at ez úgy kb.63,01°
2013. ápr. 10. 17:52
 2/7 anonim ***** válasza:

A második linknél a 10-es rossz,mert a sin alfa az a szemközti befogó/átfogó,ezt írd át tg alfa=12/13=42,70°

a harmadiknál a 13-as se jó,mert a cos alfa az a szög melletti befogó/átfogó,ezt írd át ctg alfa=32/62=111°

a 16-os is rossz,erre sin alfa=12/16=48,59°

2013. ápr. 10. 18:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló helyesen írta:

[link]

2013. ápr. 10. 18:10
 4/7 anonim ***** válasza:
a 13-asnál elrontottam,ez tg alfa =62/32=62,7°
2013. ápr. 10. 18:29
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi! ma még rakok fel.. :)

sajnos hiányoztam, így egy picit nehezen megy, de próbálok bele jönni! :)

2013. ápr. 10. 19:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Pihenésként ezt is megnézheted:

http://www.youtube.com/watch?v=lWfRzNGPBcY

2013. ápr. 10. 19:40
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2013. ápr. 10. 20:29