2013. ápr. 17. 20:09
1/5 anonim válasza:
Az egyenes egyenlete:Ax+By=Ax0+By0
3x +2y=0
Ha a P pont koordinátáit behelyettesíted az egyenes egyenletéb,és igazzá teszi, akkor rajta van az egyenesen.
3*2+2*(-3)= 6+(-6) =0, tehát rajta van az egyenesen.
2/5 A kérdező kommentje:
P(1 -2 ) , P (-1 ; -7) még ez a kettő van még, betudom helyetesíteni csak honnan tudom hogy igaz e vagy nem?
2013. ápr. 17. 21:04
3/5 anonim válasza:
Onnan tudod hogy igaz hogy az egyenlet két oldala egyenlő a végén, tehát teljesül. :)
4/5 A kérdező kommentje:
fú megint bele kavarodtam az a 3x+2y=0 az hogy jött ki?
2013. ápr. 17. 21:45
5/5 anonim válasza:
Az egyenes normálvektoros egyenlete:Ax+By=Ax0+By0
"A" és "B" a normálvektor koordinátái, tehát A=3; B=2.
x0 és y0 az origó koordinátái, tehát x0=0; y0=0.
3*x+ 2*y=3*0+2*0
3x+2y=0
Ha a másik két pont koordinátáit behelyettesíted az egyenes egyenletébe,és igazzá teszi, akkor rajta van az egyenesen.