Aki ért a matekhoz az segíthetne Illeszkedik-e az origón átmenő, n (vektor) (3;2) normálvektorú egyenesre a P pont, ha P (2; -3) valaki letudná vezetni?


2013. ápr. 17. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Az egyenes egyenlete:Ax+By=Ax0+By0

3x +2y=0


Ha a P pont koordinátáit behelyettesíted az egyenes egyenletéb,és igazzá teszi, akkor rajta van az egyenesen.

3*2+2*(-3)= 6+(-6) =0, tehát rajta van az egyenesen.

2013. ápr. 17. 20:46
 2/5 A kérdező kommentje:
P(1 -2 ) , P (-1 ; -7) még ez a kettő van még, betudom helyetesíteni csak honnan tudom hogy igaz e vagy nem?
2013. ápr. 17. 21:04
 3/5 anonim válasza:
Onnan tudod hogy igaz hogy az egyenlet két oldala egyenlő a végén, tehát teljesül. :)
2013. ápr. 17. 21:25
 4/5 A kérdező kommentje:
fú megint bele kavarodtam az a 3x+2y=0 az hogy jött ki?
2013. ápr. 17. 21:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Az egyenes normálvektoros egyenlete:Ax+By=Ax0+By0

"A" és "B" a normálvektor koordinátái, tehát A=3; B=2.

x0 és y0 az origó koordinátái, tehát x0=0; y0=0.

3*x+ 2*y=3*0+2*0

3x+2y=0


Ha a másik két pont koordinátáit behelyettesíted az egyenes egyenletébe,és igazzá teszi, akkor rajta van az egyenesen.

2013. ápr. 17. 21:52