Matek szöveges feladatban segítség?

Egy viztároló két csövön keresztül tölthető meg,mégpedig egyedül az első cső 4 óra alatt a második 3 óra alatt töltené meg. Egy harmadik csövön keresztül a víztároló 1 óra alatt ürül ki. Mennyi idő alatt ürül ki a tároló,ha mind3 cső egyszerre van nyitva?
2013. ápr. 15. 17:52
 1/6 anonim válasza:

(1:3)x+0,25x = (1 óra) (1. + 2. cső)

(4:12)+(3:12)=(7:12) (1 óra)

7:12 (hét tizenketted) víz jön be 1 óra alatt, 12:12 (tizenkettő tizenketted) megy ki, így 12-7=5 5:12 (öt tizenketted) megy ki óránként, 2 óra + 2:12, ami 1:6 ( egy hatod ), 60:6=10, 10 perc, 2 óra + 10 perc.

Fáradt vagyok, de szerintem 2 óra 10 perc :).

2013. ápr. 15. 18:38
 2/6 fersk ***** válasza:

A lefolyócső 1 órája alatt első csövön 1/4, a másodikon 1/3 medencényi víz folyik be. Ez 7/12 medence (60/12=5 perc, 7*5=35), tehát 1 óra 35 perc.....lenne, de ezalatt a 35 alatt a 2 csövön még folyik?:)))

Riemann-integrált nem fogok számolgatni.:)

2013. ápr. 15. 18:53
 3/6 A kérdező kommentje:

9-es feladat,és ez az egész feladat.

Köszi az eddigi válaszokat!

2013. ápr. 15. 22:46
 4/6 A kérdező kommentje:
Aki tud mèg segiteni,az erősítsen meg,mert 2 különböző választ kaptam.
2013. ápr. 15. 22:48
 5/6 fersk ***** válasza:

Elsőnek:

"12:12 (tizenkettő tizenketted) megy ki..."

"5:12 (öt tizenketted) megy ki óránként..."

Ez hogyan?

2013. ápr. 15. 23:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Hogy klasszikust idézzek:

"Ami befolyik, az rögtön kifolyik"

:-)

2013. ápr. 16. 02:00