Szöveges feladatban segitene vki?


A 350 km/h átlagsebességgel repülő teherszállító gép indulasa utan 2 órával egy 600 km/h átlagsebességgel repülő szemelyszallito gepet is elinditanak ugyanabba az iranyba.Hány ora mulva eri utol a szemelyszallito a teherszallitot?


Fejben kitudom szamolni

de egy tablazat meg egy egyenlet kene :D


2013. ápr. 10. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:

350(t+2)=600t,

ahol t a személyszállító gép indulása óta eltelt idő.

2013. ápr. 10. 14:16
 2/2 doracell ***** válasza:

2 járműnek ismered ill. keresed 3 különböző adatát (út, idő, sebesség), tehát egy 2x3-as táblázatba írhatod be. Az útról annyit tudsz, hogy a keresett idő alatt ugyanakkora lesz a két járműnél, hiszen ekkor éri utol egyik a másikat. Az időről azt tudod, hogy a másodiké 2 órával kevesebb, mint az elsőé . A sebességet pedig ismered mindkettőnél.

Ha a megtett utat kifejezed előbb az egyik, majd a másik jármű idejéből és sebességéből, akkor meglesz az egyenlet is:

s(1)=s(2), vagyis

v(1)*t(1)=v(2)*[t(1)-2h)]

2013. ápr. 10. 14:17