Nekem -1(x*ln2)^-2*1*0 jött ki. Jó jött ki, vagy elrontottam valamit?

2013. ápr. 15. 17:28
 1/5 anonim válasza:
-1/(x^2*ln2)
2013. ápr. 15. 19:30
 2/5 A kérdező kommentje:
Akk hol rontottam el?
2013. ápr. 15. 19:43
 3/5 anonim válasza:
hát ahhoz le kéne írnod hogy számoltál...
2013. ápr. 15. 22:27
 4/5 A kérdező kommentje:
Úgy kezdtem, hogy mivel összetett fügvény ezért a legkülsővel indítottam, az az "1/" 1/x, az x^-1, ezért lehoztam a -1-et és leírtam a belső fügvényeket, mint ahogy voltak, ezért (x*ln2), de a -1 helyére -2-t írtam, mert xâ-n, az a*x^a-1-en. A *1 az úgy jött ki, hogy x deriváltja 1 a *0 pedig úgy, hogy konstans deriváltja 0 (ln2 meg tudtommal konstans)
2013. ápr. 15. 22:53
 5/5 anonim válasza:

A helyes megoldás:


-(1/ln2)*(1/x^2)


Ez nem összetett függvény.

Az ln2 konstans szorzó.


1/(x*ln2) = (1/x)*(1/ln2) Vagyis a konstans szorzó kiemelhető.


És 1/x = x^{-1}


Vagyis 1/(x*ln2) = (1/ln2)*x^{-1}, aminek a deriváltja

(1/ln2)*(-1)*x^{-2} = -(1/ln2)*(1/x^2)

2013. szept. 18. 07:54