SOK+SOK+KIS+KOS=OKOS Melyik számokat jelentik az egyes betűk?

2013. ápr. 15. 15:45
 1/3 bongolo ***** válasza:
100%

SOK+SOK+KIS = 1000 vagy 2000, hisz hozáadunk még KOS-t és OKOS lesz. Az O tehát vagy 1, vagy 2.


  SOK

  SOK

  KIS

  −−−

x000 (1000 vagy 2000)


2K+S tehát nullára végződik, vagyis 10 vagy 20.

2S+K vagy nullára végződik, vagy ha az O+O+I+1 legalább 10, akkor 9-re. Vagyis 10 vagy 20 vagy 9 vagy 19.


a)

2K+S = 10

  → S = 10-2K

2S+K = 2·(10-2K)+K = 20-3K

Ez nem lehet se 20, se 10, se 19, se 9. Vagyis nincs ilyen megoldás.


b)

2K+S = 20

  → S = 20-2K

2S+K = 2·(20-2K)+K = 40-3K

Ez a 10/20/9/19 közül csak a 19 lehet, ha K=7.


Vagyis K = 7, S = 20-2·7 = 6

Az O meg az I már könnyen kijön. Ez a vége:


  627

  627

  726

  746

  −−−

2726

2013. ápr. 15. 17:10
 2/3 bongolo ***** válasza:
100%

Bocs, a 726-ot meg a 746-ot felcseréltem...


  627

  627

  746

  726

  −−−

2726

2013. ápr. 15. 17:11
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi, a magyarázatot meg főleg!:) Dupla zöld!
2013. ápr. 15. 17:13