2013. ápr. 15. 15:45
1/3 bongolo válasza:
SOK+SOK+KIS = 1000 vagy 2000, hisz hozáadunk még KOS-t és OKOS lesz. Az O tehát vagy 1, vagy 2.
SOK
SOK
KIS
−−−
x000 (1000 vagy 2000)
2K+S tehát nullára végződik, vagyis 10 vagy 20.
2S+K vagy nullára végződik, vagy ha az O+O+I+1 legalább 10, akkor 9-re. Vagyis 10 vagy 20 vagy 9 vagy 19.
a)
2K+S = 10
→ S = 10-2K
2S+K = 2·(10-2K)+K = 20-3K
Ez nem lehet se 20, se 10, se 19, se 9. Vagyis nincs ilyen megoldás.
b)
2K+S = 20
→ S = 20-2K
2S+K = 2·(20-2K)+K = 40-3K
Ez a 10/20/9/19 közül csak a 19 lehet, ha K=7.
Vagyis K = 7, S = 20-2·7 = 6
Az O meg az I már könnyen kijön. Ez a vége:
627
627
726
746
−−−
2726
2/3 bongolo válasza:
Bocs, a 726-ot meg a 746-ot felcseréltem...
627
627
746
726
−−−
2726
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi, a magyarázatot meg főleg!:) Dupla zöld!
2013. ápr. 15. 17:13