Hogy kell valós számokat szorozni és osztani, fontos?

pl:(2győk5-5győk2)X(2győk5+5győk2) mennyi ?bocs de nem találtam győk jelet!

2013. márc. 24. 16:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez egy azonossag: a^2 - b^2= (a-b)*(a+b)

Ennek alapján (2gyök5)^2 - (5gyök2)^2 = 20-50 = -30

2013. márc. 24. 22:59