Egy auto tomege 1200kg a motorja 600 Newton erőt fejt ki. Mennyi idő alatt,és mekkora úton gyorsul fel,álló helyzetből 72km/h-ra?mekkora a végzett munka?2013. ápr. 14. 13:45
1/2 anonim válasza:
1200kg/600 kg*m/s^2=0,5 m/s^2 lesz a gyorsulása
átváltás: 72km/h /3,6= 20 m/s
20 m/s / 0,5 m/s^2 = 40 másodperc alatt éri el
(0,5 m/s^2)/2 * (40 s)^2 = 400 m-t tesz meg
munka: 600 N * 400 m = 240 kJ munkát végez
2/2 A kérdező kommentje:
köszi:-)
2013. ápr. 14. 14:17