Melyik az a szám,amelyhez hozzáadva a 2/3 részét és még 5-öt ,a számot kapjuk?
egyenletes feladat egyébként.köszii:)
2013. ápr. 14. 12:51
2/7 anonim válasza:
x + (2/3)x + 5 = x
(2/3)x = -5
x = -15/2 = -7,5
3/7 anonim válasza:
az egyenlet:
x+2/3x+5=x
5/3x+5=x
2/3x=-5
x=-15/2
ellenőrzést csináld meg te
4/7 A kérdező kommentje:
? az egészet kéne leírni,mert nem értem..
2013. ápr. 14. 13:00
5/7 A kérdező kommentje:
ja értem.köszi:) az előző komi az első válaszolónak szólt:)
2013. ápr. 14. 13:01
6/7 anonim válasza:
az 1. válaszoló a 3.ban leírta... :)
7/7 A kérdező kommentje:
tényleg:) bocsi.
2013. ápr. 15. 16:02