Melyik az a szám,amelyhez hozzáadva a 2/3 részét és még 5-öt ,a számot kapjuk?

egyenletes feladat egyébként.köszii:)



2013. ápr. 14. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
-15/2
2013. ápr. 14. 12:58
 2/7 anonim ***** válasza:

x + (2/3)x + 5 = x

(2/3)x = -5

x = -15/2 = -7,5

2013. ápr. 14. 13:00
 3/7 anonim ***** válasza:

az egyenlet:


x+2/3x+5=x


5/3x+5=x


2/3x=-5


x=-15/2


ellenőrzést csináld meg te

2013. ápr. 14. 13:00
 4/7 A kérdező kommentje:
? az egészet kéne leírni,mert nem értem..
2013. ápr. 14. 13:00
 5/7 A kérdező kommentje:
ja értem.köszi:) az előző komi az első válaszolónak szólt:)
2013. ápr. 14. 13:01
 6/7 anonim ***** válasza:
az 1. válaszoló a 3.ban leírta... :)
2013. ápr. 14. 14:16
 7/7 A kérdező kommentje:
tényleg:) bocsi.
2013. ápr. 15. 16:02