1g=? Cg két- ötöd derékszög =? Pí

2013. ápr. 9. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ti tanultok az új-fokról (gradián) és arról akarsz valamit kérdezni?

Nézd meg, itt:

[link]

Ha marad kérdésed, tedd fel, de érthetőbben!

2013. ápr. 9. 22:50
 2/5 A kérdező kommentje:

versenyfeladatban volt hogy két-ötöd derékszög hány Pí?

ezen kivűl azt se tudom hogy 1g hány cg?

2013. ápr. 9. 23:18
 3/5 anonim ***** válasza:

2/5 derékszög, az 2/5 * 90°= 36°, pí=180° --> 36°= 0,2 pí.

A g ill. Cg fogalmam sincs mit jelent.

2013. ápr. 9. 23:33
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :)) a g= gramm, cg= centigramm :)
2013. ápr. 9. 23:37
 5/5 anonim ***** válasza:

A centi az aktuális mértékegység tízes mértékegységszorzója, ami 1/100-ot jelent. Tehát cg=g/100.

Sz. Gy.

2013. máj. 5. 22:13