A szulfuril-klorid az SO2 + Cl2=SO2Cl2
egyenlet szerint disszociál. 100dm3-es edényben, adott hőmérsékleten 0,354 mol molekulát tartalmaz az egyensúlyi elegy és valamennyi komponens koncentrációja azonos. Hány % szulfril-klorid disszociált és mekkora az egyensúlyi állandó?
2013. ápr. 8. 20:53
1/2 anonim válasza:
A koncentrációk
[SO2]=[Cl2]=[SO2Cl2]=0,354/(3*100) mol/dm3=y.
Az egyensúlyi állandó
K=[SO2][Cl2]/[SO2Cl2]=y*y/y=y.
A szulfuril-klorid eredeti koncentrációja 2y volt, tehát 50%-a disszociált.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. ápr. 10. 15:32