Hogyan kell megoldani ezt a kémiai feladatot?


A szulfuril-klorid az SO2 + Cl2=SO2Cl2

egyenlet szerint disszociál. 100dm3-es edényben, adott hőmérsékleten 0,354 mol molekulát tartalmaz az egyensúlyi elegy és valamennyi komponens koncentrációja azonos. Hány % szulfril-klorid disszociált és mekkora az egyensúlyi állandó?



2013. ápr. 8. 20:53
 1/2 anonim ***** válasza:

A koncentrációk

[SO2]=[Cl2]=[SO2Cl2]=0,354/(3*100) mol/dm3=y.

Az egyensúlyi állandó

K=[SO2][Cl2]/[SO2Cl2]=y*y/y=y.


A szulfuril-klorid eredeti koncentrációja 2y volt, tehát 50%-a disszociált.

2013. ápr. 10. 14:23
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. ápr. 10. 15:32