Légyszi valaki oldja meg ezeket a feladatokat és vezesse le nekem (? )


1.) Egy számítógép ára 87600 forint ha lészpénzért vásároljuk. Egy család hitelre vásárolta, ezért többe került. Vásárláskor az eredeti ár 1/6 részénél 4600 forinttal kevesebbet fizettek be, a többit havi 7500 forintos részletekben törlesztik egy éven át. Mennyivel kerül így többe a számítógép?

2.) 5 egész szám szorzata 8. Melyek lehetnek ezek a számok? Számítsd ki az 5 számból képezhetö legkisebb összeget!

3.) Egy mini lottószelvényen az 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 számok közül háromra tippelhetünk. Hányféleképpen tölthetjük ki a szelvényt, ha a tippelt három szám egyike sem lehet prímszám?

4.) Egy sportboltban kicsi, közepes és nagymértü sporttáskát árulnak. A kisméretü 1500 fortint, a közepes 2250, a nagy pedig 3750 forint. Egyik héten 20 nagyméretü táskát adtak el és kétszer annyi kisméretüt mint közepest. A heti összes bevételük 389250 forint volt. Mennyit adtak el a kicsi és közepes táskából?

5.) A németek 4 márkát fizetnek 14 francia frankért. Az olaszok 2920 lírát fizetnek 3 német márkáért. A svájciak 9 svájci frankot fizetnek 10000 olasz líráért. Az EU közös penze az euró, ahol 3 euró 23 francia frankot ér. Mennyi svájci frankot kell fizetni 60 euróért?


Elöre is köszönöm :)


2013. ápr. 8. 14:25
 1/1 anonim ***** válasza:

1)

Hitelre:

87600/6-4600+12(7500)=100.000

Különbség:

100.000-87.600=12.400 HUF

2)

A nyolc prímtényezős felbontása sokat segít. Ne feledkezz meg a negatív számokról sem!

3)

A tíz szám közül négy prím, így tulajdonképpen az a feladat, hogy a maradék 6 számból hányféleképpen választhatunk ki hármat.

4)

Ehhez csak fel kell írni egy egyenletet:

20(3750)+2250X+2(1500X)=389.250 HUF

amit aztán meg kell oldani

5)

Ez megint csak egy egyenlets feladat, ahol az egyes pénznemek értékei a változók. Felírod az egyenleteket és egyikből kifejezed a másikat.

2013. ápr. 8. 15:11