Pitagorasz tétel? Feladatok (2) lent


1)trapéz hosszabbik alapja 12cm a rövidebbik 7cm a magassága 3,2cm milyen hosszú a szára?

2)rombusz oldalai 5,2cm hosszúak a hosszabbik átfogója 7,8cm mekkora hosszú a rövidebbik átfogója?

számolással légyszii


2013. ápr. 7. 11:22
 1/2 anonim válasza:

a) (12-7):2=2,5 ->így megkapod annak a derékszögű háromszögnek az alját amelyen majd fogod használni a tételt

3,2négyzeten+2,5négyzeten=Cnégyzeten

számolni már te is tudsz ;)

2013. ápr. 7. 11:58
 2/2 doracell ***** válasza:

2) Nem átfogó, hanem átló :)

A 2 átló 4 egybevágó háromszögre osztja a rombuszt.

Ezek bármelyikének átfogója a rombusz oldala = 5,2 cm

Az egyik befogó az átló fele = 3,9 cm

A másik befogó négyzete a kettő négyzetének különbsége:

a^2=5,2^2-3,9^2=27,04-15,21=11.83

Vagyis a másik átló ennek a négyzetgyökének a duplája.

f=2*3.44=6.88cm

Basszus ezt nekem 20*annyi idő volt leírni, mint kiszámolni :D

2013. ápr. 7. 13:25