Ha egyet-kettőt tudtok az is nagy segítség. Pitagorasz-tétel!?


Egy 150 cm magas és 100 cm széles kertkapura andráskeresztet készítünk. Milyen hosszú a két ferde rúd hossza együtt?


A daru 40 m magas. Az ellensúly a tartóoszloptól 10 méterre, a darugém vége 18 méterre van. Mekkora távolságra van a tartóoszlop lábától az ellensúly, illetve a darugém vége?


Derékszögű háromszögek. Számítsuk ki a hiányzó odalakat.

gyök 3*a a ?



? b gyök 2*b



Lehetnek-e ugyanannak a derékszögű háromszögnek oldalai a következő szakaszok?


a(másodikon)- b(másodikon) a(másodikon)+b(másodikon) (a>b;a;b>0)



(a levezetése kéne, hogy hogyan tudnám megoldani)


2013. jan. 16. 16:55
 1/3 A kérdező kommentje:

gyök 3*a ---- a ---- ?


? ---- b ---- gyök 2*b


a(másodikon)- b(másodikon) ----- 2ab ----- a(másodikon)+b(másodikon) (a>b;a;b>0)

2013. jan. 16. 16:58
 2/3 anonim ***** válasza:

A daru:

c² = a ²+ b² →


x² = 40² + 10² = 1600 + 100 = 1700

x = √1700 = 41,23 m


y² = 40² + 18² = 1600 + 324 = 1924

y = √1924 = 43,86 m

2013. jan. 16. 18:24
 3/3 anonim ***** válasza:

A kapu

A felső példából következtetve

x² = 100² +150² = 10000 + 22500 = 32500

x = √32500 = 180,28 cm ez az egyik rúd, a kettő öszesen pedig a kétszerese.

2013. jan. 16. 18:44