Egy udvaron nyulak és csirkék sütkéreznek a napon. Összesen 35 fejet és 94 lábat tudtam megszámolni. Hány csirke és hány nyúl volt az udvarban?


2013. ápr. 5. 18:03
 1/5 A kérdező kommentje:
Aki válaszol, zöld kezet kap, és azt is kérem, hogyan számítottad ki.
2013. ápr. 5. 18:03
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Legyen x a nyulak fejszáma, y a csirkék fejszáma


x +y = 35

4x + 2y = 94

x = 35-y

4(35-y)+2y = 94

140-4y+2y = 94

2y = 46

y = 23


Csirkék fejének száma 23, tehát 23 csirke van.


x+y = 35

x = 35-y

x = 35-23

x = 12


Nyulak fejének száma 12, tehát 12 nyúl van


Ellenőrizhetsz:

12 nyúl lábainak száma: 12*4 = 48

23 csirke lábainak száma: 23*2 = 46

46+48 = 94

2013. ápr. 5. 18:18
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ment a zöld kéz.
2013. ápr. 5. 18:26
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Picit másképp


Legyen

K - a kétlábúak száma

N - a négylábúak száma


Ezekkel

a fejek száma

K + N = 35,

a lábak száma

2K + 4N = 94


A másodikat egyszerűsítve a két egyenlet

K + N = 35

K + 2N = 47

A másodikból kivonva az elsőt

N = 12

=====

Az első egyenletből

K = 35 - N

K = 23

======

2013. ápr. 5. 18:54
 5/5 anonim válasza:

Megjegyzendő, hogy, bár matematikailag mindkét válasz helyes, de az első válasz, a másodikkal ellentétben logikailag nem helyes.

Én régebben az ilyen "érdekességek" miatt nem értettem a mateket.

2018. okt. 30. 18:29