számítást is pls2013. ápr. 4. 16:50
2/4 A kérdező kommentje:
jó, miből van 58?
2013. ápr. 4. 17:00
4/4 Dragonhunter válasza:
Legyen x a nyulak fejszáma, y a tyúkok fejszáma
x + y = 24
a nyulaknak 4 lábuk van, a tyúkoknak 2, tehát
4x + 2y = 58
az első egyenletből
x = 24 - y
behelyettesítve a másodikba
4(24-y) + 2y = 58
96 - 4y + 2y = 58
-2y = 58 - 96
-2y = -38
2y = 38
y = 19
A tyúkok fejének száma 19, tehát 19 tyúk van.
x + y = 24
x = 24 - y
x = 24 - 19
x = 5
Nyulak fejének száma 5, tehát 5 nyúl van.
Ellenőrzés:
5 nyúl lábainak száma: 5*4 = 20
19 tyúk lábainak száma: 19*2 = 38
20 + 38 = 58