Egy udvaron tyúkok és nyulak szaladgálnak.24 fejük és 58 lábuk van. Hány nyúl és hány tyúk van ezen az udvaron?

számítást is pls

2013. ápr. 4. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
2x+4*(24-x)=58
2013. ápr. 4. 16:57
 2/4 A kérdező kommentje:
jó, miből van 58?
2013. ápr. 4. 17:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Neked, IQ-ból...
2013. ápr. 4. 17:04
 4/4 Dragonhunter válasza:

Legyen x a nyulak fejszáma, y a tyúkok fejszáma


x + y = 24


a nyulaknak 4 lábuk van, a tyúkoknak 2, tehát


4x + 2y = 58


az első egyenletből


x = 24 - y


behelyettesítve a másodikba


4(24-y) + 2y = 58

96 - 4y + 2y = 58

-2y = 58 - 96

-2y = -38

2y = 38

y = 19


A tyúkok fejének száma 19, tehát 19 tyúk van.


x + y = 24

x = 24 - y

x = 24 - 19

x = 5


Nyulak fejének száma 5, tehát 5 nyúl van.


Ellenőrzés:


5 nyúl lábainak száma: 5*4 = 20

19 tyúk lábainak száma: 19*2 = 38


20 + 38 = 58

2013. ápr. 6. 21:08