Meg kell oldanom a valós számok halmazán ezt a feladatot:
Valakinek van ötlete?
2013. ápr. 3. 18:29
1/1 BKRS válasza:
(lg(sin(x)))² = 2*lg(sin(x))
lg(sin(x))(lg(sin(x))-2)=0
Ez csak akkor lehet ha vagy:
lg(sin(x) = 0
sin(x)=1
x=Π/2 + 2kΠ
vagy ha lg(sin(x) = 2
vagyis
sin(x)=100
aminek nincs valós megoldása.