Meg kell oldanom a valós számok halmazán ezt a feladatot:

[link]


Valakinek van ötlete?


2013. ápr. 3. 18:29
 1/1 BKRS ***** válasza:

(lg(sin(x)))² = 2*lg(sin(x))

lg(sin(x))(lg(sin(x))-2)=0

Ez csak akkor lehet ha vagy:

lg(sin(x) = 0

sin(x)=1

x=Π/2 + 2kΠ

vagy ha lg(sin(x) = 2

vagyis

sin(x)=100

aminek nincs valós megoldása.

2013. ápr. 3. 18:36