Kémia! 3x10 21 (3-szor 10 a huszinegyediken) db elektron mekkora tömegű nátriumionban ban?


2013. márc. 31. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
1 molban van 6*10^23, akkor 0,03*10^23 0,18 molban, ami 4,14 g.
2013. márc. 31. 21:12
 2/9 A kérdező kommentje:
micsoda? hogy jöttek ezek az adatok? o.O
2013. márc. 31. 21:18
 3/9 anonim ***** válasza:

én így számolnám ki:

az Avogadro-állandót használva 6*10^23=3*10^21/n(Na+)

n(Na+)=5*10^-3 mol

M(Na+)=23 g/mol

-->m(Na+)=0.115g

2013. márc. 31. 22:37
 4/9 anonim ***** válasza:
Elnézést első vagyok, észre sem vettem hogy ionról van szó.
2013. márc. 31. 23:40
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2013. márc. 31. 23:59
 6/9 A kérdező kommentje:
az Na+ anyagmennyisége miért 5*10^-3 mol?
2013. ápr. 1. 00:07
 7/9 A kérdező kommentje:
ja oké, semmi!
2013. ápr. 1. 00:11
 8/9 anonim válasza:

Nem érkezett régóta új válasz ide, viszont egy kicsit érthetőbben leírom ha már aktuális volt nekem így ennyi év után is ez a kérdés.


A nátriumból úgy lesz nátriumion, hogy egy elektront lead. Így 10 elektron lesz benne.


Moláris tömege az 23g/mol.


Nem változik az elektron leadása miatt, mivel az elektron tömege 1840x kisebb a proton és neutron tömegénél, így elhanyagolható ez.


1 mol Na+ 6x10^23 db

x mol Na+ 3x10^21 db

--------------------

n=

3x10^21/6x10^23=0,005mol vagy ahogy előttem írták 5x10^-3mol

--------------------

Most pedig ezt a képletet fogom használni


m=nxM vagyis m=0,005x23=0,115g

2019. szept. 28. 12:19
 9/9 anonim válasza:

1 mol Na+ 6x10x10^23 elektron van!!!


3x10^21/6x10^24=0,0005mol


--------------------


Most pedig ezt a képletet fogom használni



m=nxM vagyis m=0,0005x23=0,0115g


Elrontottam az előbb, de javítottam.

2019. szept. 28. 15:38