Fizikai feladat megoldása: 2×10^4 N/C térerősségű mezőben lévő elektromosan feltöltött porszemre 6,4×10^13 N nagyságú elektromos erő hat. Hány elektron töltésével rendelkezik a porszem?

Letudnátok vezetni, mert osztottam, szoroztam, és a legvége 200 lett, de bizonytalan vagyok.

2013. febr. 10. 13:27
 1/2 anonim ***** válasza:

E = F/q


q= F/E = 3,2* 10^9 C


e = 1.6*10^(-19) C


n=q/e =20*10^27 db

Nekem ez soknak tűnik, de ha mindent jól csináltam elvileg ennyi.

2013. febr. 10. 14:45
 2/2 A kérdező kommentje:
kösziköszi
2013. febr. 10. 15:48