2013. márc. 30. 13:54
1/3 anonim válasza:
2x+3y=8
A fenti egyenes normálvektora (2;3), tehát az erre merőleges egyenes normálvektora (3;-2)
Írjuk fel az n(3;-2) normálvektorú, P(3;5) ponton áthaladó egyenes egyenletét:
3x-2y = 3*3-2*5 = -1
A kérdéses egyenes egyenlete:
3x-2y = -1
2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, nekem is ez jött ki, de van hozzá megoldásom és ott nem ez szerepel. Akkor tuti elnyomtatták:)
2013. márc. 30. 14:41
3/3 anonim válasza: