Az e egyenes áthalad a p (3,5) ponton és merőleges a 2x+3y=8 egyenesre . Írjuk fel az egyenes egyenletét?


2013. márc. 30. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:
45%

2x+3y=8

A fenti egyenes normálvektora (2;3), tehát az erre merőleges egyenes normálvektora (3;-2)


Írjuk fel az n(3;-2) normálvektorú, P(3;5) ponton áthaladó egyenes egyenletét:


3x-2y = 3*3-2*5 = -1

A kérdéses egyenes egyenlete:

3x-2y = -1

2013. márc. 30. 14:33
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, nekem is ez jött ki, de van hozzá megoldásom és ott nem ez szerepel. Akkor tuti elnyomtatták:)
2013. márc. 30. 14:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Geogebrával ellenőriztem, és helyes a megoldás :)


[link]

2013. márc. 30. 14:55