és mi ennek az érintőegyenesnek az egyenlete?2012. nov. 15. 14:04
1/2 BKRS válasza:
y=ax+b -re merőleges egyenesek úgy néznek ki, hogy:
y=-(1/a)x + c
Vagyis az esetünkben az iránytangensnek -2-nek kell lennie.
f'(x) = -e^(-x)
f'(x) = 2 egyenletet kell megoldani.
-e^(-x) = -2
e^(-x) = 2
-x = ln(2)
x = ln(1/2)
f(ln(1/2)) = e^(-ln(1/2)) = e^(ln(2)) = 2
vagyis ez a keresett érintő átmegy az (ln(1/2) ; 2) ponton és a meredeksége 2,
vagyis
y -2 = 2(x-ln(1/2))
y = 2x +2+ln(2)
2/2 anonim válasza:
A végén, az egyenes egyenletének felírásakor a meredekség el lett írva. ( helyesen -2, ahogy az elején szerepel)
Az egyenes egyenletét újra kell számolni.