Hogy kell ezt a matek feladatot megoldani? 8. osztály

Két ember életkorának aránya most 3:5. Hányévesek, ha 10 év múlva életkoruk aránya 7:10? Ok, odáig eljutottam, hogy az arányokat x-el jelöljük, meg az x-re 6 a helyes válasz, de nem tudom , hogy hogy jött ki. Előre is köszönöm.
2013. márc. 25. 18:18
 1/2 BKRS ***** válasza:

Az egyik mondjuk x, a másik y éves és

x/y=3/5

(x+10)/(y+10)= 7/10


átszorozva a nevezőkkel:

5x=3y

10x+100 = 7y+70

Behelyettesítve a 2.-ba az 1. ugye ha 5x=3y, akkor 10x=6y

6y +100 = 7y +70

Vagyis y=30

Akkor viszont x=18

2013. márc. 25. 19:06
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonoom :)
2013. márc. 26. 17:43