Két ember életkorának aránya most 3:5. Hányévesek, ha 10 év múlva életkoruk aránya 7:10? Ok, odáig eljutottam, hogy az arányokat x-el jelöljük, meg az x-re 6 a helyes válasz, de nem tudom , hogy hogy jött ki. Előre is köszönöm.2013. márc. 25. 18:18
1/2 BKRS válasza:
Az egyik mondjuk x, a másik y éves és
x/y=3/5
(x+10)/(y+10)= 7/10
átszorozva a nevezőkkel:
5x=3y
10x+100 = 7y+70
Behelyettesítve a 2.-ba az 1. ugye ha 5x=3y, akkor 10x=6y
6y +100 = 7y +70
Vagyis y=30
Akkor viszont x=18
2/2 A kérdező kommentje:
Koszonoom :)
2013. márc. 26. 17:43