Nem értem hogy kell megcsinálni a matekfeladatot :/ valami megoldás? Többi Lent!


1) Csupa 500 és 1000 forintossal fizetünk ki 43 000 forintot. A bankjegyek száma 61. Hány 500 és 1000 forintos van a 61 bankjegy között???


2) Egy udvaron tyúkok és nyulak szaladgálnak. 24 fejük és 58 lábuk van. Hány nyúl és hány tyúk van ezen az udvaron???


Hogy kell megcsinálni?? :O

Előre is köszönöm a segítséget!


2013. márc. 24. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:

1.)

x: ahány db 500-asom van

x*500+(61-x)*1000=43000

x=36, tehát 36 db 500 forintos és 25 db 1000 forintos van.


2.)

x: ahány db nyúl van

Tekintve, hogy 24 fejük van, összesen 24 állat van

x*4+(24-x)*2=58

x=5, tehát 5 db nyúl van és 19 db tyúk

2013. márc. 24. 10:21
 2/4 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon szépen köszönöm a segítséget :D :D <3
2013. márc. 24. 10:23
 3/4 anonim ***** válasza:

1)


Legyen x db 500-asunk, ekkor 61-x 1000-esünk van.


Tudjunk, hogy összesen 43000-t tesznek ki, azaz:

500x + (61-x)1000 = 43000


-500x = -28000

x = 56


2)

Tyúk: 1 fej, 2 láb

Nyúl: 1 fej, 4 láb


Legyen x nyúlunk ás y tyúkunk:

A fejek számára felírható: x + y = 24

A lábak számára felírható: 2x + 4y = 58


Elsőból kifejezve x-t (=24-y)és behelyettesítve másodikba:

48-2x + 4y = 58

2y = 10

y = 5


Visszahelyettesítve x=24-5=19

2013. márc. 24. 10:24
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönömm  :DD
2013. márc. 24. 10:28