Matekosok tudnátok segíteni ebben?

7^((2x-1)/(x+1)) ≥ 343

2013. márc. 23. 16:02
 1/2 anonim ***** válasza:

7^((2x-1)/(x+1)) ≥ 343,

vagyis

7^((2x-1)/(x+1)) ≥ =7^3.


A 7^x fv. szigorúan monoton növekvő, tehát

(2x-1)/(x+1) >=3.


Kikötés: x#1.

Ha x>-1, akkor (x+1)-gyel való szorzás után

2x-1>=3(x+1).

Ha x<-1, akkor (x+1)-gyel való szorzás után megfordul az egyenlőtlenség

2x-1<=3(x+1).

2013. márc. 23. 16:16
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2013. márc. 23. 16:42