7^((2x-1)/(x+1)) ≥ 3432013. márc. 23. 16:02
1/2 anonim válasza:
7^((2x-1)/(x+1)) ≥ 343,
vagyis
7^((2x-1)/(x+1)) ≥ =7^3.
A 7^x fv. szigorúan monoton növekvő, tehát
(2x-1)/(x+1) >=3.
Kikötés: x#1.
Ha x>-1, akkor (x+1)-gyel való szorzás után
2x-1>=3(x+1).
Ha x<-1, akkor (x+1)-gyel való szorzás után megfordul az egyenlőtlenség
2x-1<=3(x+1).
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2013. márc. 23. 16:42