Valaki segíteni az alábbi matekfeladatban?


Egy osztály létszáma 30 fő. Az osztályban 3 nyelvet tanulnak,oroszt,angolt,franciát és minden diák legalább 1 nylevet tanul. Angolul 14-en tanulnak,oroszul 15-en,franciául 5-en.Pontosan két nyelvet összesen 6 diák tanul. Hányan tanulják mind3 nyelvet??,


Nincs megoldása? Valaki levezetné nekem? Köszönöm szépen! :)


2013. márc. 20. 15:00
 1/7 BKRS ***** válasza:

Mondjuk h diák tanulja mind a három nyelvet.

14+15+5= 30+ 6 + 2h

h=-1

és sajnos ez így nem fog megoldást adni.

2013. márc. 20. 15:13
 2/7 A kérdező kommentje:

A szitaformula 3 halmaz esetén: (AuNuO)=A+N+O-((OnF)+(AnF)+(AnO))+(AnNnO). Ebből AuFuO=30, A=14, F=5, O=15. A 6 tanulót úgy kapjuk meg, hogy a kettesmetszetek összegéből kivonjuk a hármasmetszet kétszeresét:


(AnF)+(AnO)+(OnF)-2(AnFnO)=6, ebből (AnF)+(AnO)+(FnO)=2(AnFnO)+6, ezt helyettesítjük be:


A+O+F-(2(AnFnO)+6)+(AnFnO)=(AuFuO), behelyettesítve az ismert adatokat:


14+15+5-2(AnFnO)-6+(AnFnO)=30

28-(AnFnO)=30, ebből -2=(AnFnO). Tehát -2 jött ki. Miért?????

2013. márc. 20. 15:32
 3/7 A kérdező kommentje:
Az N helyett F(francia.)
2013. márc. 20. 15:33
 4/7 A kérdező kommentje:
Vagy ugy kapjuk meg a kettős halmazok összegét,hogy kivonjuk belőle mind3 halmaza metszetét tehát pl. (ametszetb+bmetszetc+ametszetc)-3ametszetbmetszetc?
2013. márc. 20. 15:46
 5/7 BKRS ***** válasza:
Vigyázat a szita formulával: nem legalább 2 tárgyat tanulókról van szó, hanem pontosan 2 tárgyat tanulókról.
2013. márc. 20. 16:28
 6/7 A kérdező kommentje:
Szóval a 3szor kell kivonni a hármasmetszeteket? :D
2013. márc. 20. 16:58
 7/7 A kérdező kommentje:
Fontos lenne tudnom,hogy -1 vagy -2.
2013. márc. 20. 17:11