2013. márc. 16. 09:48
1/2 anonim válasza:
hát sin^2x+cos^2x=1 és a kosszinusz és szinusz külön külön nem lehet nagyobb, mint 1
2/2 anonim válasza:
Úgy ránézésre ez pont 1.
Legyen sin^2 x = a, cos^2 x = b, ekkor
(a - b)^2 + 4*a*b = a^2 - 2ab + b^2 + 4ab = a^2 + 2ab + b^2 = (a + b)^2 = (sin^2 x + cos^2 x)^2 = 1^2 = 1.
A Mathematica is ezt mondja: [link]