2013. márc. 16. 09:48
 1/2 anonim ***** válasza:
hát sin^2x+cos^2x=1 és a kosszinusz és szinusz külön külön nem lehet nagyobb, mint 1
2013. márc. 16. 09:54
 2/2 anonim ***** válasza:

Úgy ránézésre ez pont 1.


Legyen sin^2 x = a, cos^2 x = b, ekkor

(a - b)^2 + 4*a*b = a^2 - 2ab + b^2 + 4ab = a^2 + 2ab + b^2 = (a + b)^2 = (sin^2 x + cos^2 x)^2 = 1^2 = 1.


A Mathematica is ezt mondja: [link]

2013. márc. 16. 10:02