Ha 2x-y=4 és x+y/2=1, akkor a 4xnégyzet+y négyzet kifejezés értéke: a) : 8 b) : 10 c) : 9 d) : 19?

valaki tudna ebbe segiteni?nagyon fontos lenne nekem ez. ha lehet a szamolast is irja le...
2013. márc. 7. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:

I.2x-y =4

II.x+y/2 =1 /.2

2x +y =2


I+II. 4x =6 /:4

x= 1,5


I. 2*1,5-y=4

3 - y =4

y= -1


4x^2+y^2 = 4*1,5*1,5 + (-1)*(-1)=9+1=10

2013. márc. 7. 22:06
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, sajnos későn vettem észre. De igy is sikerült elmagyarázam tanárnőnek, hogy hogy csináltam meg és mi lett az eredmény, és kaptam érte egy 5-öst :)
2013. márc. 18. 16:22