valaki tudna ebbe segiteni?nagyon fontos lenne nekem ez. ha lehet a szamolast is irja le...2013. márc. 7. 21:17
1/2 anonim válasza:
I.2x-y =4
II.x+y/2 =1 /.2
2x +y =2
I+II. 4x =6 /:4
x= 1,5
I. 2*1,5-y=4
3 - y =4
y= -1
4x^2+y^2 = 4*1,5*1,5 + (-1)*(-1)=9+1=10
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, sajnos későn vettem észre. De igy is sikerült elmagyarázam tanárnőnek, hogy hogy csináltam meg és mi lett az eredmény, és kaptam érte egy 5-öst :)
2013. márc. 18. 16:22