A téglalap oldalainak nagyságára lennék kíváncsi!



[link]


2013. márc. 19. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:

a=10 cm

b=18 cm


Az ábrán lévő nagy háromszög, és az a háromszög, ami a berajzolt téglalap fölött van, hasonló(szögeik megegyeznek).

Felírva a megfelelő oldalak arányát

I.48/b = 16/(16-a) /:16

3/b = 1/ (16-a) / *b*(16-a)

3*(16-a)=b

II.a/b = 5/9

b=(9/5)*a

3*(16-a)=(9/5)*a

48-3a =1,8a

48 =4,8a

10 = a


b =(9/5)*10=18

2013. márc. 19. 20:36
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a háromszög alapja: c

akkor két egyenlet írható fel

m/c = (m - a)/b

és

a/b = 5/9

Remélem, ezekből meg nem lehet probléma a megoldás.

2013. márc. 19. 20:43