Mekkora az 1 literes konzervdoboz átmérője,ha a magassága 12,7 cm?2013. márc. 19. 17:15
1/5 A kérdező kommentje:
Valahogy sikerült elindulnom, de hülyeség jött ki... ha valaki segítene megköszönném :S
2013. márc. 19. 17:18
2/5 anonim válasza:
itt keresd 12.évfolyam-Hasáb,henger demo [link]
3/5 A kérdező kommentje:
Őőőő köszi :) Azért még megpróbálom máshogy, mert az alapfeladatok mennek, de ez nem :S
2013. márc. 19. 17:27
4/5 anonim válasza:
V=1l=1dm3=1000cm3
A henger térfogata V=r^2*pí*m
1000=r^2*pí*12,7 /12,7*pí
1000/12,7*pí=r^2
25,06 = r^2
5= r
d=2*r= 10cm
Tehát az 1l-es 12,7 cm magas konzervdoboz átmérője 10 cm.
5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!! :) :)
2013. márc. 19. 17:48