Matek házi (henger) valaki? lent.

Mekkora az 1 literes konzervdoboz átmérője,ha a magassága 12,7 cm?

2013. márc. 19. 17:15
 1/5 A kérdező kommentje:
Valahogy sikerült elindulnom, de hülyeség jött ki... ha valaki segítene megköszönném :S
2013. márc. 19. 17:18
 2/5 anonim ***** válasza:
itt keresd 12.évfolyam-Hasáb,henger demo [link]
2013. márc. 19. 17:25
 3/5 A kérdező kommentje:
Őőőő köszi :) Azért még megpróbálom máshogy, mert az alapfeladatok mennek, de ez nem :S
2013. márc. 19. 17:27
 4/5 anonim ***** válasza:

V=1l=1dm3=1000cm3

A henger térfogata V=r^2*pí*m

1000=r^2*pí*12,7 /12,7*pí

1000/12,7*pí=r^2

25,06 = r^2

5= r

d=2*r= 10cm

Tehát az 1l-es 12,7 cm magas konzervdoboz átmérője 10 cm.

2013. márc. 19. 17:41
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!! :) :)
2013. márc. 19. 17:48