Matek,átló,sokszög,oldal,konvex2013. márc. 18. 22:44
1/4 anonim válasza:
n+117=n*(n-3)/2
n=18, tehát 18 oldalú.
2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ :)
2013. márc. 18. 23:09
3/4 A kérdező kommentje:
Nekem a végén az jött ki hogy n=-18 és az egyenlet másik gyöke n=13. Akkor most melyik a jó?
2013. márc. 18. 23:16
4/4 anonim válasza:
n+117=n*(n-3)/2 --> ennek az egyenletnek a két megoldása: n=-13 vagy n=18. Mivel a szögek száma nem lehet negatív, a -13 nem jó. Tehát n=18, vagyis 18 szögű.