Eddig eljutottam:
n(n-3):2=14n
Csak nem tudom kiszámolni...
2012. okt. 15. 17:22
1/2 nicsicsi válasza:
mindkét oldalt 2-vel szorozva
n(n-3)=28n
mivel n(n-3)=n^2-3n
n^2-3n=28n
mivel n nem 0, mindkét oldalt el lehet osztani n-nel
n-3=28
vagyis
n=31
vagyis 31 oldalú
2/2 A kérdező kommentje:
Köszike,de már rájöttem,nekem is annyi jött ki :)
2012. okt. 17. 19:49