Hány oldalú az a konvex szög, melynek 14-szer annyi átlója van, mint oldala? Számolást is írjatok!


Eddig eljutottam:

n(n-3):2=14n

Csak nem tudom kiszámolni...



2012. okt. 15. 17:22
 1/2 nicsicsi válasza:

mindkét oldalt 2-vel szorozva

n(n-3)=28n

mivel n(n-3)=n^2-3n

n^2-3n=28n

mivel n nem 0, mindkét oldalt el lehet osztani n-nel

n-3=28

vagyis

n=31

vagyis 31 oldalú

2012. okt. 15. 20:25
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszike,de már rájöttem,nekem is annyi jött ki :)
2012. okt. 17. 19:49