Segítsetek, lécci!2013. márc. 10. 18:46
1/8 anonim válasza:
A gyerek 1994-ben, a papa 1949-ben született, tehát 2013-ban 64 éves
4/8 anonim válasza:
Fiú születési éve: 19xy = 1900 + 10x + y
Nagyapa születési éve: 19yx = 1900 + 10y + x
1900 + 10x + y - (1900 + 10y + x) = 45
9x - 9y = 45
9(x-y) = 45
x - y = 5
A fiú kiskorú:
2009-17 = 1992
tehát 1992-ben vagy később született. Nekünk ebből a tízesek helyén lévő érték lényeges, ami 9 = x
x - y = 5
9 - y = 5
y = 4
A fiú születési ideje: 1994
A nagyapa születési ideje: 1949