A nagypapa 45 évvel idősebb unokájánál, aki 2009-ben még kiskorú. Születési évszámaik azonos számjegyekből állnak. Hány éves a papa?

Segítsetek, lécci!

2013. márc. 10. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
A gyerek 1994-ben, a papa 1949-ben született, tehát 2013-ban 64 éves
2013. márc. 10. 18:56
 2/8 anonim ***** válasza:
És a nagypapa hány éves
2013. márc. 10. 18:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Na ez jó volt
2013. márc. 10. 18:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Fiú születési éve: 19xy = 1900 + 10x + y

Nagyapa születési éve: 19yx = 1900 + 10y + x



1900 + 10x + y - (1900 + 10y + x) = 45

9x - 9y = 45

9(x-y) = 45

x - y = 5


A fiú kiskorú:

2009-17 = 1992

tehát 1992-ben vagy később született. Nekünk ebből a tízesek helyén lévő érték lényeges, ami 9 = x


x - y = 5

9 - y = 5

y = 4


A fiú születési ideje: 1994

A nagyapa születési ideje: 1949

2013. márc. 10. 19:01
 5/8 anonim ***** válasza:
A papa kora: 2009-1949 = 60 év
2013. márc. 10. 19:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Én meg az édesapára gondoltam
2013. márc. 10. 21:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Fiatal nagypapa
2013. márc. 10. 21:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszi szépen
2013. márc. 10. 21:21