Akárhány egyenletrendszert írok fel, nem jön ki a megoldás: 40, 35 és 10 évesek...
Valaki meg tudja oldani?
2012. dec. 25. 15:56
1/2 anonim válasza:
x - apa
y - anya
z - lány
x+y+z=85
x-y=5 ----> x=5+y
y-z=25 ----> y=25+z
----------
Behelyettesítés az első egyenletbe:
55+3z=85
z=10
y=25+10=35
x=5+35=45
2/2 A kérdező kommentje:
Ahh, már tudom, hol akadtam el! Nagyon szépen köszönöm :))
2012. dec. 25. 16:19