Egy apának, az anyának, és a lányának az életkora összesen 85 év. Az apa 5 évvel idősebb, a lány 25 évvel fiatalabb az anyánál. Hány évesek külön-külön?


Akárhány egyenletrendszert írok fel, nem jön ki a megoldás: 40, 35 és 10 évesek...

Valaki meg tudja oldani?



2012. dec. 25. 15:56
 1/2 anonim ***** válasza:

x - apa

y - anya

z - lány


x+y+z=85

x-y=5 ----> x=5+y

y-z=25 ----> y=25+z

----------

Behelyettesítés az első egyenletbe:

55+3z=85

z=10


y=25+10=35

x=5+35=45

2012. dec. 25. 16:02
 2/2 A kérdező kommentje:
Ahh, már tudom, hol akadtam el! Nagyon szépen köszönöm :))
2012. dec. 25. 16:19