Meg tudnátok oldani nekem 3 matekpéldát?


1.

A galagonyafalvi iskola egyik osztályában bármelyik 12 tanuló között van legalább 2 leány, és bármelyik 20 tanuló között van legalább 3 fiú. Mennyi az osztály létszáma, ha oda a lehető legtöbb tanuló jár?


2.A 2000 egy olyan négyjegyű szám, amelyben bármely két számjegy szorzata nulla. Hány ilyen tulajdonságú hétjegyű pozitív egész szám van?


3.Hányféle olyan szabályos sokszög van, amelynek belső szögei fokokban mérve egész számok?


2013. márc. 10. 17:19
 1/2 anonim ***** válasza:

1: 27 az osztálylétszám. Ha bármelyik 12 tanuló között legalább 2 lány van, akkor max 10 fiú. Ha 20 tanuló között legalább 3 fiú van, akkor legfeljebb 17 lány. 10fiú+17lány=27


2: 1000000

2000000

...

9000000

Azaz 9 ilyen szám van.


3: (n-2)*180/n=alfa a sokszög belső szöge ezt átalakítom: 180-360/n=alfa (ja az n az oldalak száma). Ezután már csak 360 osztóit keressük amikor egész számot kapunk (pl 180-360/6=120, tehát a hatszög az jó. 180-360/45=172, tehát a 45szög is jó) ezeket most nincs időm egyesével kiszámolgatni, lehet hogy te tudsz rá vmi képletet.

2013. márc. 10. 19:08
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2013. márc. 12. 18:08