3 jegyű hárommal osztható páratlan számok összege?

Matek házi lenne, de nem boldogulok vele. Nagyon megköszönném, ha segítene valaki!! :)
2013. márc. 10. 15:24
 1/2 anonim ***** válasza:

ez egy számtani sorozat:


a1=105

d=6

az utolsó tag a 999, tehát:

an=a1+(n-1)*d=999

105+(n-1)*6=999

(n-1)*6=894

n-1=149

n=150 -> 150 tagja van a sorozatnak


Összegképlet: ((a1+an)/2)*n = (105+999)/2*150 = 82800

2013. márc. 10. 15:29
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm..ma összebújok a matekfüzettel, mert ez így nem állapot..már úgy érzem, hogy semmit nem értek, pedig alapból nem vagyok hülye. :)

Szép délutánt kívánok!!

2013. márc. 10. 15:42