Matek házi lenne, de nem boldogulok vele. Nagyon megköszönném, ha segítene valaki!! :)2013. márc. 10. 15:24
1/2 anonim válasza:
ez egy számtani sorozat:
a1=105
d=6
az utolsó tag a 999, tehát:
an=a1+(n-1)*d=999
105+(n-1)*6=999
(n-1)*6=894
n-1=149
n=150 -> 150 tagja van a sorozatnak
Összegképlet: ((a1+an)/2)*n = (105+999)/2*150 = 82800
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm..ma összebújok a matekfüzettel, mert ez így nem állapot..már úgy érzem, hogy semmit nem értek, pedig alapból nem vagyok hülye. :)
Szép délutánt kívánok!!
2013. márc. 10. 15:42