Adja meg az alábbi események valószínűségét!
(a) P(B—) =
(b) P(A U B—) =
(c) P(A ∩ B ∩ C)
2012. okt. 28. 00:04
1/2 anonim válasza:
A szóba jöhető eseményeket kódolhatjuk háromjegyű bináris karakterlánccal is:
A={100, 010, 001, 110, 101, 011, 111}
B={110, 101, 011, 111}
C={100, 010, 001, 111}
B-={100, 010, 001, 000}
AU(B-)=X , ahol X a biztos eseményt jelöli.
A ∩ B ∩ C={111} Ebből a valószínűségek megállapíthatók:
P(B—) = 4/8 = 1/2; P(A U B—) = P(X) = 1;
P(A ∩ B ∩ C)= 1/8. Sz. Gy.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen !
2012. okt. 30. 10:04