Egy kísérletben egy szabályos érmével dobunk 3-szor. Adottak az alábbi események: A ={ legalább egy fejet dobunk } B ={ legalább két fejet dobunk} C ={ páratlan számú fejet dobunk}?


Adja meg az alábbi események valószínűségét!


(a) P(B—) =


(b) P(A U B—) =


(c) P(A ∩ B ∩ C)


2012. okt. 28. 00:04
 1/2 anonim ***** válasza:

A szóba jöhető eseményeket kódolhatjuk háromjegyű bináris karakterlánccal is:

A={100, 010, 001, 110, 101, 011, 111}

B={110, 101, 011, 111}

C={100, 010, 001, 111}

B-={100, 010, 001, 000}

AU(B-)=X , ahol X a biztos eseményt jelöli.

A ∩ B ∩ C={111} Ebből a valószínűségek megállapíthatók:

P(B—) = 4/8 = 1/2; P(A U B—) = P(X) = 1;

P(A ∩ B ∩ C)= 1/8. Sz. Gy.

2012. okt. 29. 22:13
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen !
2012. okt. 30. 10:04