Adja meg az alábbi események valószínűségét! a) P (B) =? b) P (BᴗC) =? c) P (ĀᴗBᴗĒ) =?2012. okt. 8. 20:22
1/3 bongolo válasza:
Ilyeneket dobhatunk:
FFF, FFi, FiF, Fii, iFF, iFi, iiF, iii
Ebből a nyolcból össze lehet számolni.
a) P(B) = 4/8
b) mi az a C? Ha inkább E:
P(B∪E) = 7/8
c)
Ā = {nem dobunk fejet}
Ē = {páros számú fejet dobunk}
P(Ā∪B∪Ē) = 8/8
2/3 bongolo válasza:
Rosszul számoltam össze a c-t:
P(Ā∪B∪Ē) = 5/8
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a helyes válaszokat
2012. okt. 9. 11:17