Sined23 kérdése:

Egy kísérletben egy szabályos érmével dobunk 3-szor. Adottak az alábbi események: A={legalább egy fejet dobunk} B={legalább két fejet dobunk} E={páratlan számú fejet dobunk}?

Adja meg az alábbi események valószínűségét! a) P (B) =? b) P (BᴗC) =? c) P (ĀᴗBᴗĒ) =?
2012. okt. 8. 20:22
 1/3 bongolo ***** válasza:

Ilyeneket dobhatunk:

FFF, FFi, FiF, Fii, iFF, iFi, iiF, iii

Ebből a nyolcból össze lehet számolni.


a) P(B) = 4/8


b) mi az a C? Ha inkább E:

P(B∪E) = 7/8


c)

Ā = {nem dobunk fejet}

Ē = {páros számú fejet dobunk}

P(Ā∪B∪Ē) = 8/8

2012. okt. 8. 21:35
 2/3 bongolo ***** válasza:

Rosszul számoltam össze a c-t:

P(Ā∪B∪Ē) = 5/8

2012. okt. 8. 21:36
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a helyes válaszokat
2012. okt. 9. 11:17