Egy kísérletben egy szabályos érmével dobunk 3-szor. Adottak az alábbi események. :? A = legalább egy fejet dobunk B = legalább két fejet dobunk C = páratlan számú fejet dobunk


(a) P= A-negált - metszet - B =


(b) P= A-negált- Unio- B-negát- Unio - C =


Valaki legyen szíves megoldani nekem nembirok rájônni a metszetekre meg az uniókra:/


2012. nov. 9. 11:52
 1/2 bongolo ***** válasza:

a)

"legalább egy" negáltja az, hogy "egy sem":


nemA ∩ B = nem dobunk fejet ÉS legalább 2 fejet dobunk

ilyen sose történik, tehát a valószínűsége 0.


b)

nemA ∪ nemB ∪ C = nem dobunk fejet VAGY kettőnél kevesebb fejet dobunk VAGY páratlan fejet dobunk


Az, hogy nem lesz fej VAGY 2-nél kevesebb fej lesz, az ugyanaz, minthogy 2-nél kevesebb fej lesz, vagyis 0 vagy 1 fej lesz. Ez unióban van a páratlan számú fejjel, vagyis az 1-gyel meg a 3-mal. Tehát 0, 1 vagy 3 fejet dobunk.


Az pedig ugyanaz, mint hogy nem dobunk 2 fejet.

P(nem dobunk 2 fejet) = 1 − P(2 fejet dobunk)

P(2 fejet dobunk) = (3 alatt 2)·1/2²·1/2 = 3/2³ = 3/8


vagyis a (b) válasz 1 − 3/8 = 5/8

2012. nov. 9. 13:27
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2012. nov. 9. 13:41