2013. márc. 10. 12:56
1/1 bongolo válasza:
Ha számtani sorozat tagjai, akkor a szomszédos értékek különbsége állandó:
3/2 - lg √x = d
lg x - 3/2 = d
3/2 - lg √x = lg x - 3/2
3 = lg x + lg √x
Mivel √x az x-nek 1/2-edik hatványa, ezért lg √x = 1/2·lg x
3 = lg x + 1/2·lg x
3 = 3/2·lg x
lg x = 2
x = 10² = 100