Hogyan irjam fel ezeket a szovegesfeladatokat egyenlettel?


Soha sem tudtam a szovegesfeladatokat megoldani. Most hazidolgozatnak kaptuk ezeket a feladatokat de nem tudom oket..legyszi segitsetek!!!!! :(


1.) Egy 3napos kerekpartura 1.napjan megtettuk az ut negyedet es meg 6kmt a 2.napon a hatralevo ut harmadat es meg 2kmt igy az utolso napra 44km maradt. Milyen hosszu volt a kerekpartura?


2.) 3testver eletkoranak osszege 40 ev. A kozepso 3evvel oregebb a legkisebbnel de 4evvel fiatalabb a legidosebbnel. Hany evesek kulon-kulon?


3.) Egy apa azt mondja a 8 eves lanyanak amikor annyi idos leszel mint most en akkor 60 esztendos leszek. Hany eves most az apa?


2013. márc. 10. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:

A 2.at tudom:

A legkisebbb testvér legyen x. Akkor a második x+3, és mivel őa harmadiknál 4-gyel fiatalab, igy a harmadik x+7. Szóval:

X + (x+3) + (x+7) = 40

X + x + 3 + x + 7 = 40

3x + 10 = 40 /-10

3x = 30 /:3

X = 10


Ellenorzesnel behelyettesited es kesz :)

2013. márc. 10. 09:58
 2/5 anonim ***** válasza:

Elso vagyok.... A 3.:

X év múlva lesz a lány annyi mint az apja és x év mulva lesz az apa 60, szoval, ha elvesszuk a 60bol az xet, akkor megkapjuk az apuka mostani életkorát, vagyis azt amennyi a lány lesz x év mulva:

8 + x = 60 - x /+x

8 + 2x = 60 / -8

2x = 52 / :2

X = 26


Vagyis.... 26 év múlva a lány 8+26 lesz, vagyis 34 éves. Ez a 34 ev az apuka mostani életkora, és ha ahhoz hozzáadjuk a 26-ot (34+26) akkor megkapjuk a 60-at.

Az apuka 34 éves most

2013. márc. 10. 10:07
 3/5 anonim ***** válasza:

1. x: út hossza

(x/4+6)+((x-(x/4+6))/3+2)+44=x

x=100 km. Tehát 100 km hosszú a túra


2. x: középső gyerek életkora

(x-3)+x+(x+4)=40

x=13. Tehát a legfiatalabb 10 éves, a középső 13 éves, a legöregebb pedig 17 éves.


3. x: apa életkora

x-8=60-x

x=34. Tehát 34 éves az apa.

2013. márc. 10. 10:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Az eslo vagyok megint xd az 1es feladat:

Az ut x km.

1. Nap: x/4 + 6

2. Nap x-(x/4 + 6) : 3 + 2 VAGY x - (x/4 + 6)/3 +2

3. Nap: 44 km



X/4 + 6 + x - (x/4 + 6)/3 +2 + 44 = x


Ezt csak rendez i kell :)

2013. márc. 10. 10:20
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszonom !!!!!!! :)))))))
2013. márc. 10. 12:28