(4x + 5) milyen módszerrel allapitottak meg hogy az 2* (2x + 3) -1?

2013. márc. 9. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:
2*(2x + 3)=2*2x+2*3-1=4x+6-1=4x + 5
2013. márc. 9. 22:15
 2/3 A kérdező kommentje:
látom én hogy kijon ugyan arra...de hogyan jutottak el a szetirasig? mi a neve a modszernek pl. teljes negyezette alakitas vagy hasonlo
2013. márc. 9. 22:25
 3/3 anonim ***** válasza:
beszorzás elvégzése majd az 1 kivonása :)
2013. márc. 10. 02:58