Neveltlanyom masodikos hazifeladatat nem tudjuk megoldani, egyismeretlenes modszerrel kellene levezetni (de meg ez sem biztos)?

Matenak,Gyuszinak es Zolinak osszesen 90 uveggolyoja van. Mate es Gyuszi uveggolyoinak szama osszesen 60, Gyuszi es Zoli uveggolyoie pedig osszesen 75. Hany uveggolyoja van GYuszinak?
2012. nov. 12. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Máténak és Gyuszinak összesen van 60. Akkot Zolié a maradék 30db. Gyuszinak és Zolinak összesen 75db van, és tudjuk, hogy Zolinak 30db van, akkor Gyuszinak 75-30=45db van.
2012. nov. 12. 14:51
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tehát:

M+GY+Z=90

M+GY=60

GY+Z=75

Ha a két másodikat összeadod, akkor M+GY+Z+GY=135, tehát az összeg pontosan Gyuszi üveggolyóinak számával több, mint a hármuk összese. Tehát Gyuszinak 135-90 van. A többi már könnyű.


Persze másodikos gyereknek nem kell ilyen formálisan, csak neked írtam, talán így könnyebben meg lehet érteni. De kérdezz bátran, ha nem világos.

2012. nov. 12. 14:53
 3/7 A kérdező kommentje:
haat igen,ezt mi is kiszamoltuk de hogy kell helyesen levezetni??
2012. nov. 12. 14:53
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ó, az első módszer tényleg egyszerűbb:)
2012. nov. 12. 14:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első kommentet követve:


m+g+z = 90

m+g = 60 / visszaírva az első egyenletbe:

60+z = 90 -> z = 30


g+z = 75 / z-t már tudjuk:

g+30 = 75 -> g = 45

2012. nov. 12. 15:14
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen ez lesz a megoldas,koszi mindenkinek!
2012. nov. 12. 15:20
 7/7 anonim ***** válasza:

A második komment alapján:


(m+g) + (g+z) = m+2g+z = 60 + 75 = 135

m+g+z = 90


A két egyenletet kivonva egymásból:

(m+2g+z) - (m+g+z) = g = 135-90 = 45

2012. nov. 12. 15:23