Matenak,Gyuszinak es Zolinak osszesen 90 uveggolyoja van. Mate es Gyuszi uveggolyoinak szama osszesen 60, Gyuszi es Zoli uveggolyoie pedig osszesen 75. Hany uveggolyoja van GYuszinak?2012. nov. 12. 14:46
1/7 anonim válasza:
Máténak és Gyuszinak összesen van 60. Akkot Zolié a maradék 30db. Gyuszinak és Zolinak összesen 75db van, és tudjuk, hogy Zolinak 30db van, akkor Gyuszinak 75-30=45db van.
2/7 anonim válasza:
Tehát:
M+GY+Z=90
M+GY=60
GY+Z=75
Ha a két másodikat összeadod, akkor M+GY+Z+GY=135, tehát az összeg pontosan Gyuszi üveggolyóinak számával több, mint a hármuk összese. Tehát Gyuszinak 135-90 van. A többi már könnyű.
Persze másodikos gyereknek nem kell ilyen formálisan, csak neked írtam, talán így könnyebben meg lehet érteni. De kérdezz bátran, ha nem világos.
3/7 A kérdező kommentje:
haat igen,ezt mi is kiszamoltuk de hogy kell helyesen levezetni??
2012. nov. 12. 14:53
4/7 anonim válasza:
Ó, az első módszer tényleg egyszerűbb:)
5/7 anonim válasza:
Az első kommentet követve:
m+g+z = 90
m+g = 60 / visszaírva az első egyenletbe:
60+z = 90 -> z = 30
g+z = 75 / z-t már tudjuk:
g+30 = 75 -> g = 45
6/7 A kérdező kommentje:
Igen ez lesz a megoldas,koszi mindenkinek!
2012. nov. 12. 15:20
7/7 anonim válasza:
A második komment alapján:
(m+g) + (g+z) = m+2g+z = 60 + 75 = 135
m+g+z = 90
A két egyenletet kivonva egymásból:
(m+2g+z) - (m+g+z) = g = 135-90 = 45