Elakadtam az alábbi egyenletrendszernél? Valaki?


x+3y=5

x+3y=x^2+5



2013. márc. 8. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:

x=0

Y=5/3

2013. márc. 8. 15:24
 2/4 A kérdező kommentje:
a megoldás menete érdekelne
2013. márc. 8. 15:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Mééér?

Elsőből (látva már a másodikat): 3y=5-x

Így a második immár 1 ismeretlennel és meoldandó:

x+(5-x)=x négyzet+5

2013. márc. 8. 15:27
 4/4 A kérdező kommentje:
köszöntem! ment a zöld
2013. márc. 8. 15:29