Ezt a matek példát hogy kell megoldani?


Egy 25 fős osztályban mindenki megírta a próba-felvételi lapot. A tanárnő kiszámolta, hogy az osztály átlaga 42 pont. Azonban kiderült, hogy Katinál 48 pont helyett 23-mal számolt. Mennyi lett a helyes átlag?


Levezetéssel, ha lehet! Előre is köszönöm!



2013. márc. 4. 21:22
 1/4 rémuralom ***** válasza:
Ha 25-en vannak, és az átlag 42 pont, akkor az összpontszám 42*25=1050. Ha a tanárnő tévedett 25 pontot (elég durva tévedés, de egy matekpéldában elnézzük), akkor 1050 helyett 1075 a valós pontszám. Ezt 25-tel elosztva 43-at kapunk.
2013. márc. 4. 21:35
 2/4 anonim ***** válasza:
Első, szereted a nagy számokat? :) Az új összpontszám 25 ponttal több lesz, ez 25 felé osztva eggyel több, a válasz 43. Az összpontszám értéke mindegy. Ha O az összpontszám akkor az új átlag (O+25)/25 = O/25 + 1 és azt tudjuk hogy O/25 az 42...
2013. márc. 5. 12:50
 3/4 A kérdező kommentje:
Köcce! :)
2013. márc. 5. 16:01
 4/4 rémuralom ***** válasza:
Igen, szeretem a nagy számokat. Egyrészt. Másrészt meg, jelen esetben éppen annyi pont volt a tévedés, ahányfelé osztani kell, ezért szép egész számot kaptunk. De ha huszonkilencfelé kéne osztani, akkor hogy magyarázod el szegénynek, hogy "huszonhárom huszonkilenceddel lesz több az átlag, mint eredetileg"?
2013. márc. 5. 17:25