Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy kis TRIGONOMETRIA? Légyszi...

Egy kis TRIGONOMETRIA? Légyszi segítene valaki megoldani ezt a feladatot?

Figyelt kérdés

Számold ki az ABC háromszög szögeit, ha A(-5;2) B(3;5) C(2;-4)

Azt tudom,hogy skaláris szorzat segítségével kell,deeee kétféle képpen is kiszámoltam (azt hittem mindkét módszer jó),de mások lettek az eredmények :(



2013. márc. 2. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Kiszámítod a csúcspontok koordinátáinak segítségével az oldalak hosszát, majd koszinusz-tétellel egy szöget, egy másikat pedig szinusz tétellel.
2013. márc. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az eredmények ellenőrzéséhez itt van egy ábra:

[link]

Ha nem találod a hibát, írd le pontosabban, hogy hol a gond. Általános magyarázat itt van:

http://www.youtube.com/watch?v=qsR2pj-A3VM

2013. márc. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
mennyi az AB vektor hossza, az AC és a BC vektor hossza? a lineáris kombinációval kiszámolhatnám a hosszukat, de pl. az ABvektor lineáris kombinációját hogy számoljam ki?
2013. márc. 3. 00:15
 4/7 anonim ***** válasza:

Koordináta-geometriát tanultál?

Távolságképletet lehetne ehhez alkalmazni :)

2013. márc. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Még nem,de kérlek v.ki elmagyarázná részletesen,hogy hogyan tudom kiszámolni a háromszög oldalait/a vektorok hosszát?
2013. márc. 3. 09:38
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


A két pont távolságára vonatkozó képletet alkalmazd :)

2013. márc. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hú,köszönöm szépen :))
2013. márc. 3. 19:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!