Ezt írtam fel: 10x+y=2(x+y)+7 ... de ezzel nem tudok mit kezdeni :(2013. febr. 28. 18:16
1/2 bongolo válasza:
Eddig jól csináltad.
10x+y = 2(x+y)+7
8x = y+7
A bal oldal 8-cal osztható, ezért a jobb oldalnak is olyannak kell lennie. Mivel y egyjegyű szám, csak y=1 valamint y=9 esetén lesz y+7 osztható 8-cal:
a) y=1
8x = 8
x = 1
A szám a 11.
b) y=9
8x = 16
x = 2
A szám a 29.
2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. márc. 10. 11:02