-242x+[-283(1-x)]=246,2
A megoldás elvileg x=0,898
2013. febr. 24. 13:27
1/5 anonim válasza:
Teljesen egyszerű egyismeretlenes egyenlet.
-242x+[-283(1-x)]=246,2 //Zárójelfebontás
-242x-283(1-x) = 246,2 //Zárójelfebontás
-242x-283+283x = 246,2
41x-283=246,2
41x = 529,2
x = 12,907
2/5 A kérdező kommentje:
oké én is így csináltam ezzel csak az a gond, hogy a megoldáskötetben x-re 0,898 jön ki....
2013. febr. 24. 15:45
3/5 anonim válasza:
Akkor lehet, hogy rossz az egyenleted. Mi a teljes feladat?
4/5 A kérdező kommentje:
jajj -.-' nem 246,2-vel hanem -246,2-vel egyenlő
de nekem még így sem jó..:(
2013. febr. 24. 16:24
5/5 anonim válasza:
Ennek az egyenletnek az a megoldása, amit írtam, behelyettesíted x helyére, és kijön minden.