-242x+[-283(1-x)]=246,2


A megoldás elvileg x=0,898



2013. febr. 24. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Teljesen egyszerű egyismeretlenes egyenlet.


-242x+[-283(1-x)]=246,2 //Zárójelfebontás

-242x-283(1-x) = 246,2 //Zárójelfebontás

-242x-283+283x = 246,2

41x-283=246,2

41x = 529,2

x = 12,907

2013. febr. 24. 14:18
 2/5 A kérdező kommentje:
oké én is így csináltam ezzel csak az a gond, hogy a megoldáskötetben x-re 0,898 jön ki....
2013. febr. 24. 15:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy rossz az egyenleted. Mi a teljes feladat?
2013. febr. 24. 16:15
 4/5 A kérdező kommentje:

jajj -.-' nem 246,2-vel hanem -246,2-vel egyenlő

de nekem még így sem jó..:(

2013. febr. 24. 16:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Ennek az egyenletnek az a megoldása, amit írtam, behelyettesíted x helyére, és kijön minden.
2013. febr. 24. 16:42