14n+71

------ =1,373

14n+36,5

Az n=4 lesz, ez van a megoldáskötetben. De mégis hogy lett 4????



2013. febr. 23. 17:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Beszorzol a nevezővel, de kikötöd, hogy n nem lehet egynlő -36,5/14-gyel

14n+71=1,373*14n+1,373*36,5

14n+71=19,222n+50,115

20,885=5,222n

n = 4

2013. febr. 23. 18:08