Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy jött ez az eredmény ki?

Hogy jött ez az eredmény ki?

Figyelt kérdés

Mátrix


M[3,2](1 értékű)adatelem adatelem hossza (l)2 bájt

2 5 4 6

7 3 1 5

8 9 2 7

loc(x3,2)=1+(2-1)*4*2+(3-1)*2=13.bájt


2012. dec. 25. 13:55
 1/4 bongolo ***** válasza:

Nem tudom, milyen programozási nyelvről lehet szó.


A loc előtti rész alapján azt mondom, hogy mondjuk egy T[x,y] tömb indexei 0-tól x-ig, illetve 0-tól y-ig mennek. Az első index adja meg az oszlopokat (x+1 darab oszlop), a második a sorokat (y+1 darab sor).


Az M[3,2] tömbnek így lesz 3+1 oszlopa és 2+1 sora.


A loc-nál valószínű x3 helyett 3 kellene csak. loc(3,2) feltehetőleg ebben a programozási nyelvben visszaadná azt, hogy a tömb számára fenntartott memóriának az elejéhez képest hol van az x=3, y=2 indexű adateleme.


Viszont a képlet nem jó. Akkor lenne ilyen a képlet, ha nem 0-tól, hanem 1-től kezdődne az indexek számozása, bár még ahhoz se jó a képlet. Szóval minden szempontból hibásnak tűnik nekem.


Akkor kellene (2-1) valamint (3-1)-et számolni a szorzónak, ha nem lenne nulladik elem. Akkor viszont nem 4-gyel kellene szorozni, csak 3-mal. (A 2-vel szorzás rendben, az azért van, mert minden elem 2 byte-os).


Ha vannak nulladikok is, akkor ilyen a képlet:

loc(x,y) = 1+y*oszlopok*2+x*2

Ahol "oszlopok" a tömb oszlopainak a száma (beleértve a nulladikat is).


Az elején az "1+" bizonyára azt jelenti, hogy a tömb elején le van rakva 1 byte-ban, hogy hány adatelem van összesen a tömbben, vagy valami hasonló.

2012. dec. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia.Vektor reprezentációja,és sorfolytonos ábrázolás .

Az lenne a mátrix az a 4 oszop 3 sor amit oda írtam.

2012. dec. 26. 13:59
 3/4 bongolo ***** válasza:

Ez tiszta.

Amit írtam, annál többet nem rudok írni. Nem jó a 13 byte.

2012. dec. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi.A könyvben így van megoldva csak nem birtam rájönni hogy csinálták.
2012. dec. 26. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!