Erre az egyetemi matekfeladatra valaki megmondaná mennyi az eredmény?


A mobilszolgáltató társaságok adatai alapján a telefonhívások hossza (percekben mérve) exponenciális eloszlású, várható időtartama 4,5 perc.

(a) Mennyi a valószínűsége, hogy egy hívás hossza 2,5 és 8,5 perc között lesz?


(b) Mennyi a valószínűsége, hogy egy hívás tovább fog tartani, mint a várható időtartam?


2012. dec. 16. 21:34
 1/3 bongolo ***** válasza:

Az exponenciális eloszlás várható értéke 1/λ

Vagyis most λ = 1/4,5


Eloszlásfüggvénye x>0 esetén 1-e^(-λx)

Ez azt jelenti, hogy P(X<x) = 1-e^(-λx)


a)

2,5 percnél rövidebb hívás valószínűsége:

P(X<2,5) = 1-e^(-2,5/4,5)

8,5 percnél rövidebb hívás valószínűsége:

P(X<8,5) = 1-e^(-8,5/4,5)

2,5 és 8,5 közöttié a kettő különbsége.


b)

P(X>x) = 1-P(X<x) = 1-(1-e^(-λx)) = e^(-λx)

P(X>4,5) = e^(-4,5/4,5) = 1/e

2012. dec. 17. 00:37
 2/3 A kérdező kommentje:
A b) része jólett, de az a) részéhez akkor most mit is kell írnom?
2012. dec. 17. 11:29
 3/3 A kérdező kommentje:
már rájöttem köszi :)
2012. dec. 17. 11:33